Porozmawiajmy

Zmień motyw

Jasny

Ciemny

Financy

Oszczędzanie jeszcze nigdy nie było tak przyjemne. Projekt przyjaznej aplikacji do zarządzania finansami osobistymi.

 

Financy to aplikacja do prostego zarządzania swoimi finansami. Po podpięciu dowolnej liczby rachunków użytkownik może zarządzać swoimi wydatkami, ustawiać cele na oszczędzanie określonych kwot, sprawdzać na co wydaje najwięcej pieniędzy według określonych kategorii oraz wymieniać waluty po kursie międzybankowym.

Financy powstało po to, by ułatwiać panowanie nad swoimi wydatkami oraz by wyrobić w nas dobre nawyki a przede wszystkim by pokazać, że oszczędzanie może być łatwe i przyjazne dla użytkownika. Jak to osiągnąć? To właśnie było nasze zadanie.

Przygotowaliśmy makiety aplikacji, logotyp, nazwę i identyfikację wizualną. 

Oszczędzaj z przyjemnością

Zarządzanie finansami może wydawać się skomplikowane i czasem podchodzimy do tego tematu z niechęcią. Jak pokazują badania, duża część z nas nie posiada nawyku oszczędzania. 

Jak chcemy to zmienić? Filozofia stojąca za Financy to prostota. Aplikacja nie jest „przeładowana” funkcjami, nie ma wielu ekranów, prowadzi użytkownika krok po kroku i umożliwia spersonalizowanie jej wskazań – domyślne waluty czy stworzenie kategorii wydatków. Jeżeli jednak użytkownik nie widzi takiej potrzeby, aplikacja zrobi to automatycznie i nie ma potrzeby spędzać nad jej obsługą więcej czasu. Wystarczy tylko podpiąć swój rachunek, ustawić cel oszczędnościowy, a aplikacja sama określi budżet, skategoryzuje wydatki i powiadomi Cię, czy udało się to osiągnąć. 

Postawiliśmy na łagodną paletę barw, delikatnie inspirowaną klasyką w branży finansowej, czyli odcieniami niebieskiego. Dzięki unikaniu dużych kontrastów oraz zastosowaniu zaokrągleń udaje się uzyskać efekt prostoty i lekkości. Logotyp jest prosty i niesie uniwersalny przekaz – zarządzaj swoimi finansami i zwiększaj swoje oszczędności.

 

Ilustracje

Aby maksymalnie uprościć proces onboardingu w aplikacji ograniczyliśmy tekst do minimum i zastosowaliśmy ilustracje utrzymane w spokojnej stylistyce. Pozwala to oderwać Financy od skojarzeń typowych dla branży finansowej, bankowości, inwestowania i oszczędzania – poczucia, że są to skomplikowane tematy, z którymi ciężko sobie poradzić. Zbliżamy w ten sposób sferę finansów do tego, co najważniejsze – ludzi.  

Następny projekt

Aktywnie24

Aktywnie24

Opinie naszych klientów

Konrad BulesowskiFPH Kreacja
Czytaj więcej
"Jeśli cenicie sobie Państwo profesjonalizm, kreatywność, chęć współpracy przy urzeczywistnieniu swojego projektu, przyjazny i bezproblemowy kontakt, poczucie, iż nie jesteście jednymi z wielu zleceniodawców, wspólną burzę mózgów by efekt był oczekiwany i zamierzony. Nie mogliście trafić lepiej, będziecie bardzo zadowoleni, ja to wiem. Dziękuję Panowie, rewelacyjna robota."
Iga JózefczykVialutions Sp. z oo.o
Czytaj więcej
"VBRACJA stworzyła stronę produktową dla jednego z naszych rozwiązań. Współpraca z strony agencji układała się świetnie - stały, szybki kontakt, konkretne odpowiedzi, strona ładna i przejrzysta, spełniająca nasze założenia. Polecam!"
Matt BradleyKyestone Mortgages
Czytaj więcej
"Bardzo profesjonalna firma, która stworzyła dla nas świetne logo oraz wizytówki. Sprostaliście naszym wymaganiom, które nie były łatwe 🙂 Dziękujemy i serdecznie polecamy :)"

Kontakt

Porozmawiajmy

ul. Honoriusza Balzaka 2i/8

© 2021 VBRACJA agencja kreatywna