Porozmawiajmy

Zmień motyw

Jasny

Ciemny

Aktywnie24.pl

Podróże. Przygody. Spotkania. Identyfikacja wizualna dla operatora nietuzinkowych wycieczek.

Aktywnie24.pl nie jest zwykłym biurem podróży. Nie znajdziecie tutaj wycieczek do ciepłych krajów, tanich lotów i pakietów all-inclusive. Natomiast fani prawdziwej Przygody mogą wziąć udział w imprezach aktywnych, wycieczkach pieszych oraz rowerowych, spływach kajakowych i wielu innych – ale nigdy nie będzie nudno. Biuro specjalizuje się w turystyce przyjazdowej w Górach Świętokrzyskich. Organizuje również wyjazdy na Jurę Krakowsko – Częstochowską, Podlasie, Beskidy i inne ciekawe zakątki Polski. Oferuje również usługi licencjonowanych Przewodników Świętokrzyskich. 

Dla naszego klienta przygotowaliśmy logotyp, identyfikację wizualną oraz podstawowe grafiki social media.

Góry Świętokrzyskie

Góry Świętokrzyskie to  niski łańcuch górski w południowo-wschodniej Polsce. Słynie z legend o sabatach czarownic i ze stojącego na nim od wieków klasztoru. Opactwo to najstarszy w Polsce cel pielgrzymek. Góry Świętokrzyskie to nie tylko Łysogóry. Leżą tu też na przykład Kielce. A kilka kilometrów dalej – słynne Chęciny z ruinami zamku. Region znany jest w całej Polsce z silnie rozwiniętej turystyki rowerowej.

Te ziemie to matecznik Aktywnie24.pl, dlatego posłużyły za jedno ze źródeł inspiracji dla całej identyfikacji wizualnej.

Co łączy wszystkie podróże?

Dla tych, którzy nie chcą spędzić czasu wolnego w hotelu z pakietem all inclusive, po drodze poznając najwyżej drogę na lotnisko. Dla tych, którzy chcą wypoczywać aktywnie i zanurzyć się w przestrzeni, która ich otacza.

Co łączy aktywne wyprawy piesze, rowerowe, spływy kajakowe, wycieczki objazdowe. Co jest nam zawsze potrzebne, gdy przemierzamy góry, niziny, lasy i odpoczywamy na łonie natury, niezależnie od tego czy będzie to Świętokrzyski Park Krajobrazowy, Jura Krakowsko-Częstochowska albo Sudety?

Konstrukcja

Symbolem łączącym wszystkie formy aktywnego wypoczynku uczyniliśmy plecak, jako swego rodzaju kontrę do samolotowej walizki. Czasem mniejszy, mieszczący tylko to co niezbędne na krótki wymarsz, czasem większy, zwieńczony zwiniętą karimatą… Zawsze obecny tam, gdzie Przygoda. 

W konstrukcji sygnetu przemycony został pozytywny aspekt, na którym zależało naszemu klientowi – uśmiech. Znak uzupełnia swobodne, outdoorowe liternictwo oraz efekt patyny, będący podkreśleniem autentyczności, naturalności i aktywności marki. Kolorystyka została oparta na najczęściej występujących odcieniach zieleni – według analizy AI zdjęć Gór Świętokrzyskich. 

koncepcje alternatywne

Motyw

Zdecydowaliśmy się na eksplorację motywu Przygody, która nierozerwalnie związana jest z mapą. Motyw graficzny to wariacja na temat mapy wysokościowej, nawiązująca do wycieczek górskich jako symbolu aktywnego wypoczynku na łonie przyrody. 

Kolorystyka

Główne kolory zostały wybrane na podstawie analizy zdjęć najpopularniejszych pejzaży Gór Świętokrzyskich dokonaną przez sztuczną inteligencję. Zdecydowaliśmy się na paletę jednotonową, aby całość utrzymać w zieleni i lepiej podkreślić delikatne nawiązanie do przyrody, natury i survivalu – stąd pozostałe barwy są inspirowane wojskowymi maskowaniami.

Następny projekt

Kreacja

Kreacja

Opinie naszych klientów

Konrad BulesowskiFPH Kreacja
Czytaj więcej
"Jeśli cenicie sobie Państwo profesjonalizm, kreatywność, chęć współpracy przy urzeczywistnieniu swojego projektu, przyjazny i bezproblemowy kontakt, poczucie, iż nie jesteście jednymi z wielu zleceniodawców, wspólną burzę mózgów by efekt był oczekiwany i zamierzony. Nie mogliście trafić lepiej, będziecie bardzo zadowoleni, ja to wiem. Dziękuję Panowie, rewelacyjna robota."
Iga JózefczykVialutions Sp. z oo.o
Czytaj więcej
"VBRACJA stworzyła stronę produktową dla jednego z naszych rozwiązań. Współpraca z strony agencji układała się świetnie - stały, szybki kontakt, konkretne odpowiedzi, strona ładna i przejrzysta, spełniająca nasze założenia. Polecam!"
Matt BradleyKyestone Mortgages
Czytaj więcej
"Bardzo profesjonalna firma, która stworzyła dla nas świetne logo oraz wizytówki. Sprostaliście naszym wymaganiom, które nie były łatwe 🙂 Dziękujemy i serdecznie polecamy :)"

Kontakt

Porozmawiajmy

ul. Honoriusza Balzaka 2i/8

© 2021 VBRACJA agencja kreatywna